Strefa indyka - blog osobisty - strefaindyka.pl

logo Łukosz
blog firmowy

Dieta fleksitariańska

Dla niektórych posiłek bez mięsa jest niemożliwy, inni mają odmienne zdanie. Mogą nie spożywać go w ogóle lub sporadycznie. Fleksitarianizm pogodzi zarówno miłośników mięsa, jak i zwolenników jego ograniczania.

O co chodzi w diecie fleksitariańskiej?

Nazwa brzmi egzotycznie, ale tak naprawdę odpowiedź jest prosta. To elastyczny (z ang. flexible – elastyczny) wegetarianizm dla wszystkich, którzy chcą stosować dietę wegetariańską ale nie potrafią całkowicie zrezygnować z produktów mięsnych.

Dieta fleksitariańska polega na większym spożyciu warzyw strączkowych i owoców, oraz na ograniczeniu spożycia mięsa, ale bez rezygnacji z niego.

Jeśli należycie właśnie do tych osób zadbajcie by mięso było jak najlepszej jakości. Takie właśnie jest mięso z indyka. W dietetycznym rankingu jest na podium. Lekkostrawne, niskokalorycznie, ma dużo łatwo przyswajalnego białka i jest cennym źródłem składników mineralnych oraz witamin z grupy B niezbędnych do wzrostu i rozwoju układu nerwowego. W dodatku zawiera aminokwas L-tryptofan, który wspomaga produkcję hormonów odpowiedzialnych za to, że czujemy się zadowoleni.

Odkryj nowy style życia! Bądź flex! Grafika prezentuje opakowane produkty - burger, biryani, kiełbasa, parówki, pasztet, terrina.

Zdaniem dietetyków dieta fleksitariańska to zdrowe rozwiązanie (bez rezygnacji z ukochanych smaków) zapewniające dostarczenie kompletu składników odżywczych, mineralnych dla naszego organizmy niezbędnych do utrzymania naszego organizmu w zdrowiu i dobrej kondycji.

A Ty jesteś Flexi? 🙂

Ułatwienia dostępu