Strefa indyka - blog osobisty - strefaindyka.pl

logo Łukosz
blog firmowy

Lekka sałatka z indykiem

Rozpoczynając przygodę ze zdrowym odżywianiem, warto ją zaplanować i przygotować się do niej odpowiednio wcześniej. Zgromadzenie potrzebnych produktów pozwoli nam skutecznie zapanować nam sięganiem po niezdrowe przekąski.

Nasza propozycja to lekka i wiosenna sałatka. Bogata w witaminy i zdrową porcję białka zwierzęcego. Mięso z indyka to jeden z popularnych składników dodawanych do sałatek. Jest smaczne, zdrowe i szybkie w przygotowaniu.

Pierś z indyka można ugotować w wodzie z dodatkiem warzyw. Innym rozwiązaniem jest ugotowanie indyka na parze- wówczas będzie wyjątkowo delikatny. Są również zwolennicy smażenia piersi z indyka na patelni z niewielką ilością oleju. Kolejną propozycją jest pieczenie piersi z indyka na grillu, ale wówczas należy pamiętać, żeby piec ją zawiniętą w specjalnej folii. Wówczas nie przesuszymy jej i otrzymamy produkt kruchy i delikatny.

Lekka sałatka z indykiem

Sałatka z indykiem, rukolą oraz pomidorami koktajlowymi podana na talerzu, obok sztućce.

A oto i przepis na lekką sałatkę z indykiem.

Składniki:

Przygotowanie:

Pierś z indyka natrzyj z obu stron solą, pieprzem, słodką papryką. Usmaż w całości na patelni z rozgrzanym olejem.  Gdy będzie gotowa, przestudź ją, zdejmij z ognia, przestudź i pokrój w plastry. Tak przygotowaną pierś z indyka połóż na umytej wcześniej rukoli. Połóż pokrojone na połowę pomidorki koktajlowe i posyp serem feta. Polej oliwą z oliwek i oprósz do smaku sola i pieprzem.

Jeśli nie masz czasu na przygotowanie piersi z indyka, możesz skorzystać z gotowego produktu ze Strefy Indyka. Wybór jet ogromny.

Pierś z indyka gotowana - Strefa Indyka Łukosz, obok kanapka z piersią z indyka, pomidorem koktajlowym oraz ziołami.Udziec z indyka w galarecie - Strefa Indyka Łukosz.Polędwica z indyka - Strefa Indyka Łukosz, obok kanapka z polędwicą oraz sałatą.Szynka z indyka - Strefa Indyka Łukosz, obok kanapka z szynką oraz owoce granatu.

Smacznego ! 🙂

Ułatwienia dostępu