Strefa indyka - blog osobisty - strefaindyka.pl

logo Łukosz
blog firmowy

Co „zamiast”? – zdrowe zamienniki popularnych dodatków do jedzenia

Przemyślana dieta to nie wybór, a obowiązek. Nigdy nie jest za późno, aby poprawić swoje nawyki żywieniowe i pozbyć się z jadłospisu popularnych, ale nie zawsze zdrowych dodatków.

Grzeszna słodycz, czyli walka z cukrem

Zdaniem dietetyków cukier to największy szkodnik w naszej kuchni. Zazwyczaj nie da się go całkowicie wyeliminować z naszej diety, ponieważ cukier znajdziemy w większości produktów spożywczych (m.in. w ketchupach i napojach gazowanych). Możemy za to dowolnie testować jego zdrowsze zamienniki czyli:

Słoiki z miodem.

Co zamiast soli, czyli jak wyostrzyć smak dań?

Równie szkodliwym jak nadmiar cukru może być nadmiar soli, tak bardzo kochanej w polskiej kuchni. Wielbicielom słonych potraw poleca się ograniczenie tego specyfiku. W zamian warto przetestować rozmaite przyprawy, które nie tylko dodadzą potrawom wymaganej ostrości smaku, ale i poprawią ich aromat:

Stół na którym oliwa z oliwek, pomidory oraz bazylia.

Walka z kaloriami

Na koniec wartościowa, podręczna ściągawka dla tych, którym zależy na jak najniższym indeksie kalorycznym. Jak mądrze podmienić popularne składniki potraw na mniej kaloryczne, zdrowsze, ale nadal smaczne? Oto nasze pary w wersji „niezdrowy/lub kaloryczny – zdrowszy zamiennik”:

Filet z piersi z indyka ułożony na talerzu.

Ułatwienia dostępu