strefaindyka.pl
logo Łukosz
blog firmowy

Tarte tatin z kiełbasą suchą z indyka i szparagami

Szparagi to zdrowe warzywa, które niestety ze względu na swoją sezonowość  zbyt rzadko goszczą na naszych stołach.  Sezon na nie trwa kilka tygodni i zaczyna się w połowie kwietnia. Warto wówczas  wprowadzić je do swojej diety i spróbować w towarzystwie delikatnego mięsa z indyka. Smak dania będzie unikatowy a wygląd zachęci nawet największych niejadków do jego spróbowania. Do dzieła!

Oto nasza propozycja

Tarte tartin z kiełbasą suchą z indyka Strefa Indyka. Poniżej opis przygotowania ale zapraszamy również do obejrzenia filmu z przepisem na kanale YT- Strefa Indyka.

Składniki:

Kiełbasę suchą z indyka  pokrój w drobną kostkę. Odkrój główkę szparagów (przyda się do dekoracji dania), pozostałą część pokrój w cienkie plasterki.

Wyciągnij ciasto francuskie z opakowania i rozłóż równo na płaskiej powierzchni. Następnie odrysuj nożem kształt koła. Zwróć uwagę aby było takiej samej wielkości jak górna część patelni lub naczynia w którym będziesz przygotowywać potrawę.

 

Na patelni roztop łyżkę masła, dodaj cukier i delikatnie mieszaj do uzyskania jednolitej, płynnej, brązowej konsystencji. Następnie dodaj pokrojone wcześniej: kiełbasę suchą z indyka i szparagi. Delikatnie mieszaj i piecz ok. 3-5 minuty. Dopraw solą i pieprzem i do smaku.

Nałóż wykrojone wcześniej ciasto francuskie na górną część patelni i posmaruj rozbełtanym żółtkiem.

Ciasto ma przykrywać całość farszu. Następnie włóż patelnię do nagrzanego piekarnika i piecz  20 minut, w temperaturze 2000 C do momentu zarumienienia ciasta.

Wyciągnij patelnię z piekarnika, przykryj talerzem. Nie odrywając talerza odwróć patelnię tak aby dolna zawartość patelni została na talerzu i stała się teraz górną częścią dania.

Udekoruj pokruszonym serem feta oraz końcówkami zostawionych główek szparagów.

 

 

Uff i gotowe. Spróbujecie?:)