Strefa indyka - blog osobisty - strefaindyka.pl

logo Łukosz
blog firmowy

Jakie mięso jeść w ciąży?

Mięso jest niezwykle ważnym elementem jadłospisu przyszłej mamy – koniecznym zarówno do zachowania zdrowia ciężarnej, jak i prawidłowego rozwoju płodu. Dlaczego kobiety w ciąży powinny jeść mięso i po jakie sięgać najczęściej? Odpowiadamy na te i inne pytania!

Kobieta w ciąży mieszająca sałatkę w misce, na pierwszym planie pomidory oraz brokuły. W tle miska z owocami.

Mimo że współcześnie popularne są trendy nawołujące do rezygnacji ze spożywania mięsa i zastępowania go np. warzywami czy rybami, to jednak jest ono niezbędnym elementem diety dla kobiet w ciąży.

Po jakie mięso sięgać w ciąży?

W ciąży warto rozważnie wybierać gatunek spożywanego mięsa – choć oczywiście jedzenie wieprzowiny czy wołowiny nie jest zabronione (oprócz surowej wołowiny w formie tatara), to jednak lepiej jest sięgnąć po mięsa chude, takie jak indyk. Jest on doskonałym źródłem dobrze przyswajalnego białka i żelaza, jest bogaty w witaminy, a jednocześnie – niskokaloryczny. Można go przyrządzać na różne sposoby – w ofercie firmy Łukosz znaleźć można np. podudzia z indyka idealne do pieczenia, filety z indyka, z których można przyrządzić pyszną wędlinę, a także medaliony, z których w kilka chwil da się wyczarować fantastyczne bitki. Jeśli nie mamy czasu na samodzielne przygotowanie wędliny, można skorzystać z produktów z linii Łukosz- Strefa Indyka, w której znajdują się najwyższej jakości gotowe wyroby z mięsa indyka.

Szynka z indyka - Strefa Indyka Łukosz. Obok szynki kanapki z szynką oraz owocem granatu.

Oczywiście kobiety w ciąży powinny również zwracać szczególną uwagę na pochodzenie mięsa, które spożywają – czy pochodzi z odpowiednio karmionych, transportowanych i ubijanych zwierząt, czy posiada niezbędne atesty jakości i certyfikaty. Dzięki temu mamy pewność, że jest zdrowe, pełnowartościowe i najzwyczajniej w świecie smaczniejsze.

Ułatwienia dostępu