Strefa indyka - blog osobisty - strefaindyka.pl

logo Łukosz
blog firmowy

Dlaczego mięso z indyka polecają dietetycy?

Mięso jest jednym z najważniejszych składników pełnowartościowej i zbilansowanej diety, choć oczywiście nie każdy jego rodzaj jest tak samo zdrowy. Szczególnie polecane przez dietetyków jest mięso z indyka, pełne wartościowych substancji odżywczych, a także niskokaloryczne. Co warto o nim wiedzieć?

Indyk był przez wiele lat jednym z najpopularniejszych mięs w polskiej kuchni. Ostatnio nieco zapomniany wraca jednak do łask – dietetycy i eksperci ds. żywienia podkreślają jego walory odżywcze i zdrowotne, więc warto wprowadzić go do swojego jadłospisu.

Z punktu widzenia dietetycznego, oprócz składników odżywczych, mikroelementów oraz witamin, bardzo dużą zaletą mięsa z indyka jest jego niskokaloryczność – nie tylko w porównaniu do mięsa wieprzowego czy wołowego, ale także innych gatunków drobiu. I tak np.

Z tego względu mięso z indyka jest jednym z głównych składników diet odchudzających. Powinny je jeść wszystkie osoby, którym zależy na obniżeniu kaloryczności posiłków przy zachowaniu wszystkich właściwości odżywczych i zdrowotnych.

Bibliografia:

  1. Jamrozik P. Jak zdrowo przyrządzić indyka? https://dieta.mp.pl/lista/101934,jak-zdrowo-przyrzadzic-indyka
  2. Michalczuk M, Siennicka A. Właściwości dietetyczne mięsa różnych gatunków drobiu utrzymywanych w alternatywnych systemach chowu. Przegląd hodowlany. 2010;11:26-30.

Ułatwienia dostępu