Strefa indyka - blog osobisty - strefaindyka.pl

logo Łukosz
blog firmowy

Jakie przyprawy do indyka?

Mięso białe jest bardzo popularnym i wysoce pożądanym produktem kulinarnym. Szczególnie rekomendowane, z uwagi na niską kaloryczność i delikatny smak, jest mięso z indyka. Mięso indycze, podobnie jak każde inne mięso drobiowe jest jednak delikatne w smaku, dlatego też wymaga odpowiedniego, wyraźnego doprawienia. Podpowiadamy, które przyprawy najlepiej pasują do indyka.

Indyk – przyprawy

Przyprawy do indyka należy stosować do nacierania mięsa przed duszeniem, pieczeniem, smażeniem czy też grillowaniem. Są one również niezbędnym składnikiem wszelkich marynat. Dla uzyskania pełni smaku poszczególne fragmenty mięsa z indyka należy natrzeć przyprawą lub umieścić w marynacie z przypraw na co najmniej 1,5 godziny przed przyrządzeniem. Jeśli chodzi o pieczenie indyka, ważne jest, aby tuszkę natrzeć przyprawami zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Przyprawy do indyka można także wykorzystać do przyprawienia farszu mięsnego stanowiącego nadzienie różnych dań mięsnych i warzywnych.

Pierś z indyka pieczona – najlepsze przyprawy

Pieczona pierś z indyka na talerzu. Po drugiej strony talerza znajduje się sałatka.

Podstawą przygotowywania potraw z jasnego mięsa indyka (piersi) jest sól i pieprz. Jeszcze innym z najprostszych sposobów doprawiania filetów z indyka jest natarcie ich samym czosnkiem. Następnie, zależnie od upodobań kulinarnych można mięso z indyka wzbogacić aromatem przypraw ostrych, słodkich, słodko-kwaśnych lub ziołowych.

dwa słoiki miodu

liście oregano w wiaderku

korzenie imbira

Jaką wersje wybieracie ? 🙂

Ułatwienia dostępu