Strefa indyka - blog osobisty - strefaindyka.pl

logo Łukosz
blog firmowy

Domowa wędlina z piersi indyka

Pierś indyka pieczona to prosty i zdrowy sposób na przygotowanie domowej wędliny. Mięso w takiej formie łatwo jest przygotować samodzielnie, zawsze wychodzi, jest delikatne i soczyste. Możemy użyć dowolnej mieszanki przypraw – ogranicza nas tylko własny smak i fantazja.

Niezależnie od tego, jakimi ziołami przyprawimy mięso – domowa wędlina z indyka będzie zdrowa, bez sztucznych barwników i konserwantów. Z czystym sumieniem możemy ją podawać najmłodszym smakoszom. Gotowe mięso możemy użyć nie tylko na kanapki, krojąc po ostudzeniu na cienkie plasterki, ale również podać na obiad jako pieczeń.

Składniki:

Wykonanie:

2 słoiki miodu.

  1. Piersi z indyka myjemy, osuszamy papierowym ręcznikiem. Solimy i oprószamy pieprzem. Do miski wlewamy olej, miód i ocet balsamiczny. Dodajemy do nich przyprawy. Mieszamy. Piersi z indyka wkładamy do marynaty i dokładnie obtaczamy w przyprawach. Zostawiamy mięso w marynacie, przykrywamy folią i odstawiamy do lodówki na noc.
  2. Na następny dzień pierś indyka wyciągamy z marynaty i wkładamy w rękaw do pieczenia, aby w trakcie pieczenia żadne soki nie wypłynęły nam na blachę. Polewamy resztkami marynaty i zamykamy rękaw. Piekarnik rozgrzewamy do 180°C i w takiej temperaturze pieczemy mięso przez 40 minut. Po tym czasie rozcinamy rękaw, polewamy wytworzonym sosem i pieczemy jeszcze około 15-20 minut. Wyjmujemy i zostawiamy w rękawie do całkowitego wystygnięcia. Dzięki temu z wędliny nie wypłyną żadne soki i pierś indyka pozostanie soczysta.

Upieczony indyk.

Życzymy smacznego!

Ułatwienia dostępu