Strefa indyka - blog osobisty - strefaindyka.pl

logo Łukosz
blog firmowy

Zdrowe odżywianie i sport

O tym, że w zdrowym ciele, zdrowy duch, wiedzą wszyscy. Ta maksyma jest szczególnie ważna, ponieważ dbanie o sylwetkę i sprawność fizyczną powinno być wspierane przez przemyślaną i mądrą dietę, bogatą w mięso z indyka.

Z pasji do sportu i zdrowego trybu życia

Samo uprawianie sportów, tak samo jak zdrowe odżywianie, nie gwarantuje zachowania ciała i umysłu w dobrej kondycji. Dopiero ich połączenie sprawia, że można czuć się znakomicie każdego dnia. W firmie Łukosz oba wspomniane aspekty życia są ważne i poprzez sponsorowanie drużyn zaangażowanych w różne dyscypliny sportowe i staranną produkcję mięsa i wędlin z indyka, zapewniamy każdej aktywnej osobie dokładnie to, czego potrzebuje do prowadzenia zdrowego trybu życia.

Dlaczego mięso z indyka jest idealne dla sportowców?

  1. Mięso z indyka jest bogate w witaminy, które nie są wytwarzane w organizmie, a które biorą udział w przemianie materii zachodzącej podczas wysiłku w mięśniach tj. witamina A i D.
  2. Zawiera składniki mineralne, takie jak fosfor, wapń, magnez, żelazo, miedź. Ich deficyty mogą skutkować gorszą kondycją organizmu i często pojawiają się u osób intensywnie trenujących.
  3. Indycze mięso jest cennym źródłem witamin z grupy B, szczególnie witaminy B12, która bierze udział w procesie przetwarzania białek, tłuszczu i węglowodanów na energię, zapobiegając osłabieniu i zmęczeniu.

Zobacz nasze produkty I znajdź coś dla Ciebie.

Produkty firmy Lukosz.

Ułatwienia dostępu