Strefa indyka - blog osobisty - strefaindyka.pl

logo Łukosz
blog firmowy

Jak zrobić pasztet z wątróbki indyczej ?

Wyrafinowany w smaku pasztet z wątróbki z indyka, stanie się prawdziwą specjalnością naszej kuchni. Doskonale smakuje z gorącą bagietką lub ciepłymi grzankami. Możemy go podać na przystawkę nawet podczas bardzo eleganckiego przyjęcia.

Pasztet z wątróbki drobiowej

Składniki:

Przygotowanie:

  1. Wątróbkę z indyka dokładnie oczyścić, usuwając wszystkie błonki i żyłki. Należy robić to delikatnie za pomocą bardzo ostrego noża. Wątróbkę pokroić w dość grubą kostkę.
  2. Rozgrzać na patelni łyżkę masła, włożyć wątróbki i smażyć z obu stron. Przełożyć na talerz. Rozgrzać powstały tłuszcz, dodać drobno posiekaną cebulę i smażyć, aż zacznie się złocić.
  3. Wątróbkę indyczą przepuścić dwa razy przez maszynkę do mielenia mięsa. Przy drugim mieleniu dodać cebulę. Do zmielonej masy dodać utarte jajka, całość doprawić do smaku papryką, solą i pieprzem. Jeśli pasztet jest zbyt suchy, dodać łyżkę stopionego masła.
  4. Średniej wielkości prostokątną formę wysmarować masłem i równomiernie wypełnić przegotowaną masą na pasztet. Dokładnie ubić. Polać z wierzchu stopionym masłem. Schłodzić w lodówce przez 2-3 godz.
  5. Pasztet można zamrozić. Po wyjęciu z foremki zawinąć w folię aluminiową i włożyć do plastikowej torebki. Czas przechowywania: 2 miesiące.

Pasztet z indyka podany z chlebem, sałatą i żurawiną podany na białym talerzu.

Tajemnica doskonałego pasztetu z wątróbki drobiowej tkwi w jego aksamitnej konsystencji. By taką uzyskać, zamiast maszynki do mielenia mięsa, można użyć blendera i zmiksować jeszcze ciepłą masę na mus. Nie warto również żałować prawdziwego masła – dzięki niemu pasztet doskonale się zetnie.

Życzymy smacznego!

Ułatwienia dostępu