Strefa indyka - blog osobisty - strefaindyka.pl

logo Łukosz
blog firmowy

Kabanosy drobiowe – zdrowa przekąska

Przekąski to produkty spożywane pomiędzy głównymi posiłkami. Nie tylko zaspokajają niewielki głód, ale również dostarczają miłych wrażeń smakowych. W Polsce dużą popularnością cieszą się kabanosy drobiowe, uznawane za zdrową przegryzkę o wysokiej wartości odżywczej. Co warto wiedzieć o kabanosach drobiowych?

Frankfurterki podane na drewnianej desce do krojenia.

Dietetyczna przekąska

Kabanos to rodzaj cienkiej kiełbaski poddanej długotrwałemu procesowi suszenia. Kabanosy mogą być naturalne lub doprawione w sposób szczególny: łagodne, pikantne, czy np. ziołowe. Głównym jednak ich składnikiem jest mięso, czyli białko i trochę tłuszczu. Kabanos nie zawiera praktycznie węglowodanów, a zawarte w kiełbasce tłuszcze są w dużej mierze eliminowane w procesie suszenia. Zatem dla osób na dietach nisko-tłuszczowych lub redukcyjnych taka ilość mięsa, o ile oczywiście nie przegryzają one kilograma kabanosów dziennie, powinna być akceptowalna.

Frankfurterki podane na stole. Obok znajduje się koperek do ozdoby i czarne ziarna pieprzu.

Szybki zastrzyk energii

Kabanosy drobiowe zawierają dużo łatwo przyswajalnego białka, są zatem doskonałym źródłem energii dla sportowców. Białko odpowiada za regenerację mięśni w organizmie. Dostarczone po treningu, na przykład w porcji sałatki z kabanosem i warzywami nie tylko zaspokoi uczucie głodu, ale również pomoże odzyskać siły po treningu. Kabanosy drobiowe są także dobrym źródłem potasu (odpowiedzialnego za sprawną pracę mięśni) oraz żelaza (dotleniającego mięśnie i zapobiegającego anemii).

Zaletą kabanosów jako przekąsek jest również łatwość ich spożycia – niewielkie kiełbaski można zabrać ze sobą na spacer lub wycieczkę, przegryzać w pracy lub podczas zakupów w supermarkecie. Poza tym kabanosy drobiowe są kruche i delikatne, zatem ich przegryzanie nie sprawia żadnej trudności.

Ułatwienia dostępu