Strefa indyka - blog osobisty - strefaindyka.pl

logo Łukosz
blog firmowy

Co jeść po treningu?

Niezależnie od tego, czy Twój trening jest nastawiony na budowanie masy mięśniowej, czy spalanie tkanki tłuszczowej lub może też po prostu trenujesz dla zdrowia i lepszego samopoczucia, po wysiłku fizycznym musisz dostarczyć organizmowi odpowiednią porcję składników odżywczych. Posiłek potreningowy to podstawa każdej aktywności fizycznej!

Regeneracja dzięki odżywianiu

Posiłek potreningowy jest bardzo ważny, ponieważ w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego, pozbywamy się z naszych mięśni białka i glikogenu mięśniowego. Uszczuplone rezerwy energii należy uzupełnić. Jeśli nie dostarczymy ich organizmowi w odpowiednim czasie, to sięgnie on po nie sam, czyli pobierze białko z mięśni (zmniejszając ich masę). Odbudowanie zapasów energetycznych, dostarczenie niezbędnych składników do regeneracji – to właśnie główne zadania posiłku potreningowego.

Uśmiechnięta, biegająca kobieta z słuchawkami w uszach. W tle widać krzewy.

Co powinieneś zjeść po ciężkim treningu, aby Twój wysiłek nie poszedł na marne, a mięśnie otrzymały wystarczającą ilość białka i energii?

Podstawę stanowią węglowodany (makaron, ryż, ziemniaki, banany) i produkty z dużą zawartością białka – chude mięso (kurczak bez skóry, mięso z indyka), ryby, owoce morza. Obydwa te składniki są równie istotne, a ich działanie łączy się ze sobą na tyle, że najkorzystniej spożywać białko wraz z węglowodanami. Ważne jest, aby posiłek potreningowy nie zawierał tłuszczu, ponieważ spowalnia on trawienie innych składników pokarmowych.

Posiłek potreningowy – propozycje

Ułatwienia dostępu