Strefa indyka - blog osobisty - strefaindyka.pl

logo Łukosz
blog firmowy

Podstawowe różnice w odchudzaniu kobiet i mężczyzn

Dieta diecie nierówna, a skuteczność procesu odchudzania zależy od wielu czynników m.in. płci. Zastanawiasz się, dlaczego Twój partner lub partnerka chudnie szybciej? Komu łatwiej zrzucić nadmierne kilogramy – kobietom czy mężczyznom?Grafika przedstawiająca buty sportowe, jabłko, miarkę - centymetr, wodę w butelce oraz hantle.

Płeć a walka z otyłością

Kwestia, która może budzić zrozumiałe frustracje. Dietetycy zgodnie przyznają, że płeć jest jednym z kluczowych czynników, wpływających na tempo odchudzania. Dlaczego?

Jak chudną mężczyźni, a jak kobiety?

Jeśli odchudzaniu opartemu na zdrowej diecie towarzyszą regularne ćwiczenia na siłowni – u mężczyzn odchudzanie przyniesie dość szybko widoczne rezultaty. Dobrym pomysłem będzie też skorzystanie z wszelkich aktywności typu outdoor – od joggingu po jazdę na rowerze.

Paniom poleca się dłuższy, ale konsekwentny tryb odchudzania – najlepiej z wykluczeniem diet restrykcyjnych, mogących skutkować „efektem jo-jo”. Fitness, ćwiczenia rozciągające, jogging – to aktywności, które w przypadku kobiet należy wdrożyć stopniowo i podtrzymywać nawet po zakończeniu diety.

W obydwu przypadkach ważny jest zdrowy jadłospis, uwzględniający składniki wysoce odżywcze, zróżnicowane pod względem kaloryczności, bogate w witaminy i minerały.

Ułatwienia dostępu