Strefa indyka - blog osobisty - strefaindyka.pl

logo Łukosz
blog firmowy

Indyk w galarecie – co trzeba wiedzieć?

Wielu osobom galaretki kojarzą się przede wszystkim z ciastami i deserami na słodko, z dodatkiem owoców i bitej śmietany. Tymczasem istnieją także mięsa oraz wędliny w galarecie, które są świetnym, pełnowartościowym posiłkiem. Osobom, które dbają o linię, z pewnością można polecić indyka w galarecie.

Indyk to mięso o walorach zdrowotnych i smakowych. Zarówno poszczególne partie mięsa, jak i wykonane z niego wędliny zawierają w sobie mnóstwo żelaza, witamin z grupy B, doskonale przyswajalnego białka oraz cynku. Dodatkowo, indyk jest chudy, niskokaloryczny oraz lekkostrawny.

Indyk w galarecie – zdrowie na talerzu!

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że bardzo zdrowym produktem są galarety mięsne, wykonywane na bazie żelatyny. Żelatyna bowiem jest niezwykle bogatym źródłem kolagenu, a więc substancji niezbędnej do zachowania zdrowia stawów. Można w niej znaleźć również glukozaminę, która przyspiesza naturalną regenerację uszkodzonej chrząstki stawowej. Dodatkowo, żelatyna pomaga utrzymywać zdrowie paznokci, zawiera aminokwasy wzmacniające włosy, a także potas, który pozwala skuteczniej walczyć z nadprogramowymi kilogramami. Indyk w galarecie – połączenie chudego mięsa i zdrowej galaretki – powinien więc na stałe zagościć w naszym codziennym menu. Ciekawą propozycją jest m.in. finezja z indyka od firmy Łukosz, gdzie delikatne kawałki mięsa z indyka oraz klarowną galaretę połączono z pełnymi witamin warzywami. Natomiast dla ceniących bardziej wyrazisty smak firma Łukosz poleca udziec z indyka w galarecie, który jest znakomity na kanapki lub w formie przystawki.

Udziec z indyka zapakowany w firmowe opakowanie. Logo Strefa Indyka.                    Finezja z indyka zapakowana w firmowe opakowanie. Logo Strefa indyka.

Śniadaniowe inspiracje

Jak zatem dobrze zacząć dzień? Od pożywnej kanapki z indykiem w galarecie!

Składniki:

Chleb podpiec przez chwilę w rozgrzanym piekarniku lub na patelni bez tłuszczu. Gdy przestygnie, posmarować cienko masłem. Ułożyć na pieczywie sałatę, indyka w galarecie oraz pokrojonego w plastry pomidora. Posypać posiekanym szczypiorkiem.

Życzymy smacznego.

Ułatwienia dostępu