Strefa indyka - blog osobisty - strefaindyka.pl

logo Łukosz
blog firmowy

Indyk z warzywami- jakie będą najlepsze?

Indyk jest mięsem, które bardzo dobrze komponuje się z warzywami. Również ze względu na jego niską zawartość tłuszczu dobrze jest go łączyć ze zdrowymi dodatkami. Dowiedz się jak można przygotować proste, smaczne i zdrowe danie.

Pieczony indyk z warzywami

Pieczone dania są nie tyko zdrowe, ale i szybko się je przygotowuje. W pieczeniu dobrze sprawdzają się takie warzywa jak:

Stanowisko do krojenia produktów spożywczych. Po lewej stronie znajdują sie przyprawy. Na górze jajka, czosnek. Po prawej stronie indyk w naczyniu żaroodpornym.

Indyk z warzywami na parze

Jest kilka powodów, dla których warto jest przygotowywać sobie indyka z warzywami właśnie w ten sposób:

Duży garnek, który paruje. Zdjęcie zrobione w ciemności, oświetlone lampą.

Indyk z mrożonymi warzywami

Jeśli nie masz dostępu do świeżych warzyw, zawsze możesz sięgnąć po mrożoną mieszankę. To zazwyczaj zdrowa i szybka alternatywa, jeśli chcesz postawić na zdrowy dodatek do mięsa. Uważaj jednak na dwa aspekty:

  1. Mieszanka dołączona do opakowania – same warzywa zazwyczaj są zdrowe i nie zawierają żadnego rodzaju dodatków. To właśnie mieszanka przypraw może zawierać „ulepszacze” smaku. Jeśli więc to możliwe, doprawiaj warzywa na własną rękę.
  2. Jakość mieszanki – największym wrogiem mrożonek jest ich rozmrożenie i ponowne zamrożenie. Możesz mieć pewność, że kupowane przez Ciebie warzywa nie przeszły tego procesu, jeśli są w opakowaniu są sypkie. Ich zbitość świadczy natomiast o tym, że były ponownie mrożone.

Ułatwienia dostępu