strefaindyka.pl
logo Łukosz
blog firmowy

Elementy indyka

Tuszkę indyczą najłatwiej jest po prostu upiec. Taka jednak zazwyczaj wystarcza na jeden (wykwintny) obiad. Lepiej zatem umiejętnie ją podzielić i poszczególne części wykorzystać do przygotowania różnych dań. Z naszymi wskazówkami nie zmarnuje się nawet najmniejszy kawałek mięsa.

1. Korpus z indyka

Na korpusie najlepiej ugotować rosół. Na obiad możemy go podać z makaronem, zacierkami lub kluskami z kaszy manny. Rosół, który pozostanie, będzie doskonałą podstawą innych zup np. krupniku, pomidorowej.

2. Skrzydła, szyja

Na skrzydełkach, szyjce i mięsie obranym z korpusu, zrumienionym i uduszonym z cebulą, przygotujemy sos do risotta lub makaronu.

 

3. Udziec indyczy

Udka i podudzia z indyka doskonale nadają się do pieczenia, jak również do duszenia. Smacznym daniem będzie z pewnością pieczone podudzia z indyka. Udka z indyka przecinamy na pół. Najpierw rumienimy na patelni, a następnie z warzywami np. ziemniakami pieczemy w piekarniku.

 

4. Piersi z indyka

Mięso z piersi indyka wymaga krótkiej obróbki termicznej w wysokiej temperaturze, dlatego najlepiej, gdy wykorzystamy je do pieczenia i smażenia. Mięso to nie nadaje się do potraw, gdzie obróbka termiczna trwa dłużej – np. gotowania zup czy duszenia. Robi się wówczas suche i pozbawione smaku.

 

 

Jeśli podzielimy pierś indyka to otrzymamy:

adsda

5. Żołądki indycze, wątroba i serca

Podroby możemy przyrządzić w różny sposób, ale najprościej podać je w formie gulaszu w towarzystwie kaszy.